Наставне јединице

Наставну јединицу и прилоге преузмите кликом на дугменце „ПРЕУЗМИ“. У случају да нема прилога ово поље у табели је празно.

Кликом на назив сваке колоне у врху табеле можете извршити сортирање по било ком аргументу.

Код мањих екрана (таблета или телефона) колоне можете прстом померати лево и десно како би видели целокупан садржај редова.

Р.Бр. Предмет Наставна јединица Разред Аутор / ауторка Школа и место Припрема Прилози
99. Тимска настава Квиз о правима детета VII Оливера Шуљагић, Марина Лазић и Радмила Божанић (информатичка подршка) ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми Преузми
98. Српски језик Читање и писање; рецитовање I Миомир Дејановић-Мидеј ОШ „Светозар Mарковић“, Врање Преузми
97. Тимска настава Размера V Домника Трајковић, Милијана Мишић и Зоран Трајковић ОШ „Светозар Mарковић“, Врање Преузми
96. Ликовна култура Биће из моје маште - борац за моја права IV Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
95. Музичка култура „Рођенданска песма“, Непознати аутор I Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
94. Еколошка секција Утицај човека на животну средину (вода, ваздух, земљиште, бука) I Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
93. Српски језик „Бодљикава прасад“, А. Шопенхауер I Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
92. Српски језик „Кроз мећаву“, Петар Кочић VIII Ивана Станојевић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
91. Физичко васпитање Елементарна игра- „Између две ватре“ IV Драгана Живановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
90. Биологија Право на здраву животну средину и информисаност и учешће у јавности VIII Марина Андрић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
89. Географија Земље балканског полуострва VI Ивана Миловановић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
88. Српски језик Управни говор III Ирена Сретић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
87. Српски језик „Капетаница небодера“, Драган Лукић IV Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
86. Природа и друштво Основе здравог живота IV Драгана Филиповић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми Преузми
85. Час одељенског старешине Различити, а једнаки II Новица Миладиновић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
84. Математика Учиш матиш да себе и друге схватиш VIII Душица Марковић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
83. Српски језик „Фифи”, Драган Лукић II Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
82. Српски језик "Еј како бих", Драгомир Ђорђевић II Ирена Ђорђеви ОШ „Светозар марковић“, Краљево Преузми
81. Грађанско васпитање Права и одговорности у заједници - Место за игру III Биљана Бошковић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
80. Грађанско васпитање Имам право на своје право VII Тијана Патрић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
79. Физичко васпитање Одбојка - Игра 6:6 VII Ненад Лешевић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
78. Час одељенског старешине План акције III Катарина Симовић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
77. Српски језик Женидба врапца Подунавца III Катарина Симовић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
76. Музичка култура Сети се шта смо научили IV Златана Зарић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
75. Информатика и рачунарство Форматирање текста IV Марија Николић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
74. Грађанско васпитање Договарање у породици III Марија Недељковић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
73. Српски језик Бранислав Нушић, Аутобиографија - I час VI Светлана Мердар ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
72. Географија Африка: друштвено-економске одлике VII Госпава Топаловић Прва основна школа краља Петра II, Ужице Преузми
71. Историја Последице Другог св.рата VIII Гордана Јовчић ОШ „Митрополит Михаило“, Сокобања Преузми
70. Ликовна култура Визуелно споразумевање, прича у сликама (или у 7.разреду: Композиција у простору) VI, VII Оливера Шуљагић ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми
69. Ликовна култура Визуелна метафорика, плакат за промоцију права детета VIII Оливера Шуљагић ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми
68. Италијански језик Che facciamo dopo la scuola? VIII Милица Мариновић ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми
67. Енглески језик Victorian Britain VIII Јелена Максимовић Прва основна школа краља Петра II, Ужице Преузми
66. Енглески језик „Bullying“ (Силеџијство) VIII Татјана Милутиновић, Јелена Милошевић ОШ „Вук Караџић“, Књажевац Преузми
65. Енглески језик Challenges VIII Марија Ивановић Божић, Драгана Љубисављевић, Ивана Кос ОШ „Вук Караџић“, Књажевац Преузми Преузми
64. Енглески језик Усвајање појединих чланова Конвенције о правима детета током часа енглеског језика: Module 5, Unit 10, Extra exercises, extra reading (Victorian Britain) VIII Весна Шућур ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
63. Физика Заштита од радиоактивног зрачења VIII Невенка Арсић ОШ „Јован Јовановић - Змај“, Врање Преузми
62. Српски језик Језици националних мањина VIII Маја Војиновић и Мирјана Светозаревић ОШ „Вук Караџић“, Књажевац Преузми
61. Српски језик Деца – Иво Андрић VIII Ивана Станојевић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
60. Географија – биологија Старосна структра, популација и њене особине VIII Ивана Миловановић и Марина Андрић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
59. Математика Једначине и њихова примена VIII Маја Лазаревић ОШ „Вук Караџић“, Књажевац Преузми
58. Математика Уводни час : Математички модел мишљења и закључивања - права и обавезе ученика VIII Душица Марковић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
57. Биологија Екосистеми копнених вода; загађивање и могућност заштите VIII Марина Андрић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
56. Грађанско васпитање Радимо заједно VII, VIII Јелена Стојковић ОШ „Светозар Mарковић“, Врање Преузми Преузми
55. Ликовна култура Обједињавање покрета,игре извука (стрип) VII Кристина Трујић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
54. Француски језик OKAPI forum - Nous sommes contre la violence (Окапи форум – Ми смо против насиља) VII Биљана Јовчић ОШ „Митрополит Михаило“, Сокобања Преузми Преузми
53. Италијански језик L’agnello rimbalzello - l’analisi della storia, I diritti d’infanzia VII Јелена Бишевац ОШ „Чибуковачки партизани“, Краљево Преузми Преузми
52. Хемија Наставна јединица „Структура атома“ (Учимо о партиципацији решавајући хемијске задатке) VII Марко Јевтић ОШ „Чибуковачки партизани“, Краљево Преузми
51. Географија Аустралија, друштвено-економске одлике VII Стевка Жунић Прва основна школа краља Петра II, Ужице Преузми
50. Географија Географски положај, природно-географске и друштвено економске одлике Азије VII Вера Обрадовић ОШ „Чибуковачки партизани“, Краљево Преузми
49. Математика Питагорина теорема VII Снежана Ђорђевић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
48. Математика Учимо о правима детета решавајући математичке задатке VII Домника Трајковић ОШ „Светозар Mарковић“, Врање Преузми
47. Информатика и рачунарство Самостална израда презентације VII Бојан Богојевић ОШ „Вук Караџић“, Књажевац Преузми
46. Грађанско васпитање - Час одељењског старешине Дете као грађанин VII Марија Тодоровић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
45. Грађанско васпитање - Час одељењског старешине Породица, школа, локална заједница – заједнице у којима живимо (права појединца) VII Тијана Ранђеловић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
44. Географија Западна Африка VII Ивана Миловановић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
43. Српски језик Крвава бајка - Десанка Максимовић VII Ивана Станојевић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
42. Српски језик Дневник Ане Франк 2 VII Ивана Станојевић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
41. Српски језик Дневник Ане Франк 1 VII Ивана Станојевић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
40. Енглески језик Different customs VII Мирослав Мишић ОШ „Јован Јовановић - Змај“, Врање Преузми
39. Географија Структура светског становништва VI Слободан Алексић Прва основна школа краља Петра II, Ужице Преузми
38. Математика Проценти и примене VI Анета Николић ОШ „Митрополит Михаило“, Сокобања Преузми
37. Математика Учимо о тимском раду и подударности троуглова (ставови подударности) VI Милица Поповић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
36. Српски језик Говорна вежба „Осетио сам да ми је људско право угрожено“ VI Татјана Марковић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
35. Немачки језик Freizeit und Hobbys (Слободно време и хобији) VI Марина Марјановић Прва основна школа краља Петра II, Ужице Преузми
34. Енглески језик I didn`t do it – The Ballad of Billy Magee (1 и 2 час) VI Бранка Аџић ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми
33. Енглески језик Lord of the Flies VI Мирослав Мишић ОШ „Јован Јовановић - Змај“, Врање Преузми
32. Биологија Ваљкасти црви VI Марина Андрић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
31. Енглески језик Упознавање са Конвенцијом о правима детета VI Миланка Стојковић и ученици 6.разреда ОШ „Чибуковачки партизани“, Краљево Преузми
30. Час одељенског старешине Препознавање облика насиља III, IV, V, VI, VII Индира Станковић ОШ „Јован Јовановић - Змај“, Врање Преузми
29. Час одељенског старешине Појам и врсте насиља V, VI, VII, VIII Данијела Дуковић ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми
28. Ликовна култура Визуелно споразумевање, стрип на тему дискриминације V Оливера Шуљагић ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми
27. Српски језик Десетица-Иван Цанкар V Ана Џодић ОШ „Чибуковачки партизани“, Краљево Преузми
26. Српски језик Књижевност: Успомене, доживљаји, сећања... Милутин Миланковић V Тијана Ранђеловић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
25. Природа и друштво Демократски односи и права детета IV Марина Аранђеловић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
24. Енглески језик Спорт: Из задовољства (Sports: Just for fun) IV Валентина Николић ОШ „Митрополит Михаило“, Сокобања Преузми
23. Час одељенског старешине Наш Буквар дечјих права (Буквар дечјих права IV2) IV Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
22. Музичка култура „Принцеза“ С. Малушић IV Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
21. Српски језик „Пепељуга“ (Одломак из истоимене драме) Александар Поповић IV Марија Миловановић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
20. Српски језик „Дечји законик“, Милован Данојлић IV Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
19. Ликовна култура Нови медији – фотографија „усликаћу-испричаћу“ IV Милена Младеновић ОШ „Учитељ Таса“, Ниш Преузми
18. Ликовна култура Цртеж од речи IV Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
17. Народна традиција Бабине–колевка IV Марина Аранђеловић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
16. Природа и друштво Права детета III Тамара Милорадовић ОШ „Чибуковачки партизани“, Краљево Преузми Преузми
15. Природа и друштво Права детета III Саша Митровић ОШ „Светозар Mарковић“, Врање Преузми
14. Српски језик Писање речце НЕ уз именице, глаголе и придеве III Татјана Петровић ОШ „Митрополит Михаило“, Сокобања Преузми Преузми
13. Српски језик Управни и неуправни говор III Драгана Живановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми Преузми
12. Грађанско васпитање - Час одељењског старешине Батине III, V Јасмина Мајсторовић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
11. Српски језик Тражим помиловање – Владимир Андрић III Марија Миловановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
10. Грађанско васпитање - Час одељењског старешине Насиље, врсте насиља III Драгана Живановић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми Преузми
8. Свет око нас Занимања људи II Нела Митић и Емануела Милетић ОШ „Вук Караџић“, Књажевац Преузми
7. Српски језик Субјекат и предикат II Јасмина Станојковић ОШ „Јован Јовановић - Змај“, Врање Преузми
6. Час одељенског старешине Да ли су наша права угрожена? II Марина Цветковић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
9. Грађанско васпитање - Час одељењског старешине Кад деца крше дечија права II, III, IV Гордана Ђајић ОШ „Светозар Mарковић“, Краљево Преузми
5. Српски језик Стеван Раичковић: „Бајка о ливади и скакавцима“ II Љиљана Оташевић ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми
4. Српски језик Ружно паче - Х. К. Андерсен (може се обрађивти и у IV р. у оквиру исте наставне јединице) II Биљана Богдановић Прва основна школа краља Петра II, Ужице Преузми
3. Српски језик Велимир Милошевић: „Најдража шетња“ II Илинка Милановић ОШ „Нада Матић“, Ужице Преузми
2. Српски језик - (ЧОС, Грађанско васп.) Реченице по облику II Ирена Сретић ОШ „Стефан Немања“, Ниш Преузми
1. Српски језик "Лав и миш" Езоп I Драгана Голубовић ОШ „Митрополит Михаило“, Сокобања Преузми Преузми